Archiwum kategorii: Imprezy ogrodowe

Dotyczy imprez kulturalno oświatowych na terenie ogrodu

OBCHODÓW NIE BĘDZIE

Drodzy Państwo.

Z przykrością muszę poinformować, że w związku ze znikomym zainteresowaniem ze strony działkowców obchodami 40-lecia powstania ogrodu i 5-lecia powstania stowarzyszenia zaplanowana na 17 sierpnia impreza ogrodowa zostaje odwołana. Akces uczestnictwa w obchodach wyraziło niecałe 20 działkowców. Trudno jest ocenić dlaczego tak się stało – czyżby długi weekend i wyjazdy działkowców? Jedno co można stwierdzić to fakt że walne zebranie 48 głosami było za organizacją imprezy a nawet głosujący nie zgłosili akcesu uczestnictwa. Smutne to ale prawdziwe. Niestety duch ogrodnictwa ginie. Mając powyższe na uwadze Zarząd stowarzyszenia planuje inny sposób obchodów aby można było uhonorować i podziękować niektórym z nas którzy przez 40 lat robili wszystko aby ogród istniał i się rozwijał.

Wkrótce dalsze informacje.

A tak było kiedyś. Czy dziś podobnie się nie da? To pytanie pozostawiam Państwu.

Historia ogrodu

Szanowni Państwo

W przyszłym roku będzie 40 rocznica założenia naszego ogrodu. Bywało różnie raz lepiej raz gorzej ale zawsze do przodu. Wystąpiliśmy z Polskiego Związku Działkowców na mocy Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013 r. które stworzyła takie możliwości. Obecnie już sami zarządzamy naszym ogrodem i tylko od nas zależy jaka będzie jego przyszłość. Jesteśmy jak to się mówi sami sobie panami. Zarząd Stowarzyszenia zamierza zorganizować uroczyste obchody tego jubileuszu ale w jaki sposób to zależy nie od Zarządu ale w głównej mierze od Państwa. Czekamy na pomysły. Wszelkie propozycje będą wnikliwie rozpatrzone a najlepsze na miarę naszych możliwości pomysły zostaną zrealizowane.

Drogie Koleżanki i Koledzy działkowcy.

Prawie rok temu zwracałem się z gorącą prośbą o dostarczenie mi jakichkolwiek materiałów związanych z powstawaniem ogrodu, jego tworzeniem, od początku ważnymi wydarzeniami itp. Prosiłem również o wypożyczenie jakichkolwiek zdjęć i co? Wstyd pisać ale nie otrzymałem żadnej informacji i ani jednego zdjęcia. Na chwilę obecną praktycznie jestem bez materiałów. Zakładka „Historia ogrodu” gdzie znajduje się wzmianka w opracowaniu chyba pozostanie pusta lub trzeba ją będzie usunąć. Ja nie znam historii ponieważ działkę mam od 6 lat a pomoc na jaką liczyłem ze strony Koleżanek i Kolegów nie nadeszła. Przez 9 miesięcy ponad 95 tysięcy wejść na stronę o czymś świadczy ale ta strona powinna służyć nam wszystkim. Tutaj może następować wymiana informacji nadsyłanie propozycji a tutaj 2 ( słownie dwa) komentarze. To nie Zarząd powinien zarządzać ogrodem bo to nie jest prywatny ogród Zarządu ale nas wszystkich ogółem 204 dzierżawców działek. I to od wszystkich powinny wpływać pomysły co by zrobić aby wszystkim nam było lepiej. Liczę na Państwa pomysły i oby takie były. Nie może być tak jak opisałem we wpisie z 26 maja 2017 Walne zebranie – epilog.

Dożynki 2017

W dniu 16 września 2017 r. po raz pierwszy w historii stowarzyszenia zorganizowane zostały „Dożynki 2017”. Pomimo niezbyt udanej pogody impreza przy muzyce była bardzo miła i udana. Cieszymy się że w tegorocznych dożynkach wzięło udział 33 działkowców członków Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim za przybycie i liczymy ze w przyszłym roku będzie nas więcej. Drodzy działkowicze jednym z celów statutowych stowarzyszenia jest integracja członków stowarzyszenia. Na co dzień przez sezon letni spotykamy się na działkach rozmawiamy o różnych sprawach i naszym celem jest aby ogród nasz się rozwijał. Tylko dzięki nam, naszemu zaangażowaniu się w codzienne życie ogrodu nasz ogród będzie tętnił życiem. Nadajmy naszemu ogrodowi tego czego do tej pory brakowało. Apeluję do nowych działkowców aby czynnie włączyli się w działalność naszego stowarzyszenia. Wasze pomysły na innowacje w zagospodarowaniu ogrodu pozwoli wspólnymi siłami lepiej zorganizować wypoczynek. W tej chwili sami jesteśmy sobie gospodarzami. Nikt nam z góry nie narzuca co mamy robić aby nasz ogród był lepszy i piękniejszy. Dożynki ogrodowe są czymś w rodzaju podsumowania sezonu ogrodowego. Bardzo pragnąłbym aby na przyszłych dożynkach każdy działkowicz pochwalił się swoimi najlepszymi plonami. Nasza koleżanka podczas tegorocznych dożynek pochwaliła się piękną fasolą wyhodowaną na swojej działce i wszyscy byli pod wrażeniem. Szanowni działkowicze dożynki to również okazja do wymiany poglądów co do sposobu zarządzania ogrodem, co ulepszyć aby nam wszystkim było lepiej. Część pomysłów jakie padły podczas dożynek już w przyszłym roku będą rozpatrywane i być może wdrożone w życie.
          Za wzorowe przygotowanie dożynek Zarząd składa podziękowanie Koleżance Zofii Moszczyńskiej i wszystkim Paniom czynnie pomagającym naszej Koleżance. Panu Jankowi Wilczkowi za wzorową obsługę grilla i zakup wspaniałej kiełbasy składamy wyrazy uznania. Tak trzymać Panie Janku.
Trochę zawiódł nasz nowy nabytek czyli sprzęt nagłaśniający ale obiecał że się poprawi i na przyszłoroczne Walne Zebranie sprawozdawczo wyborcze będzie działał bez zakłóceń.
Ps. Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Smutne to ale prawdziwe.

Na posiedzeniu Zarządu w dniu 20.05.2017 r. uchwałą nr 13 powołano Komitet Organizacyjny do zorganizowania „Dnia dziecka” na terenie ogrodu w dniu 3 czerwca. Jednocześnie przeznaczono określoną pulę pieniężną na wydatki związane z organizacją imprezy. Jednym z członków komitetu została Pani sekretarz zarządu. Rozwieszono informacje w tym temacie oraz napisano na stronie stowarzyszenia oraz stronie na faceboku, a warunkiem organizacji było zebranie minimum 20 dzieci . Zaprosiliśmy do współpracy młode energiczne i pracowite młode mamy o pomoc Pani sekretarz przy organizacji imprezy. Do dnia dzisiejszego zgłoszono raptem 14 dzieci. Dwie młode mamy jak oświadczyły to pomogłyby przy organizacji ale na tym oświadczeniu się skończyło. Proszę Państwa czy tak powinna wyglądać organizacja imprezy? Nie wiem co na ten temat sądzić ale taką organizację imprezy gdzie się liczy że wszystko załatwi Pani sekretarz a młode mamusie oddadzą dzieci aby w tym czasie mieć spokój nie można nazwać inaczej jak wstyd i hańba. Apeluję do was młode mamy czy nasza Pani sekretarz osoba po 70-tce ma zabawiać wasze pociechy dokonać zakupów  na imprezę a później przebrać się za Pipi lub Smerfetkę aby zabawiać dzieci. Jeżeli tak myślicie to jesteście w błędzie. W ubiegłym roku Pani Sekretarz sama zrobiła dzień dziecka i chwała jej za to ale dalej tak nie będzie. W przyszłym roku jeżeli chcecie zorganizować imprezę proszę zgłosić taką inicjatywę samodzielnie Zarządowi. Zarząd przydzieli zawnioskowaną kwotę i do dzieła. To od Was zależy inicjatywa aby coś dzieciom zorganizować. Jeżeli nie wiecie jak się takie imprezy organizuje to zapytajcie panie z Kół Gospodyń Wiejskich okolicznych miejscowości to was nauczą. Jeżeli sobie myślicie dalej że wasze dzieci zabawiać będzie prezes przebrany za Gargamela, sekretarz przebrany za Smerfetkę a gospodarz za Klakiera to jesteście w błędzie. Zarząd jest w stanie pomóc dając wędkę ale ryby kochane młode mamusie dla swoich dzieci łapcie same.
Zdjęcie z internetu

Taka jest prawda i tutaj cytuję tytuł wpisu „ Smutne to ale prawdziwe”.