Bezpieczny ogród.

W dniu 27 maja 2017 r o godz. 15.00 bezpośrednio przed Wlanym Zebraniem sprawozdawczym działkowcy z naszego ogrodu spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Spotkanie to zostało zrealizowana w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji policyjnej „BEZPIECZNY OGRÓD”. Spotkanie z działkowcami przeprowadzili:

Zdj. KMP Krosno

mł.asp. Marcin Krówka, asp. sztab. Agnieszka Surmacz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji uczestniczył też st. asp. Łukasz Fiałkowski – dzielnicowy z Krosna.
Spotkanie miało na celu zapoznanie naszych działkowców z problemami występującymi na działkach w tym kradzieżami i włamaniami do altanek.  W naszym przypadku takie zagrożenie poważnie wzrasta wraz z budową mieszkań socjalnych. Wszyscy nasi działkowcy mają uzasadnione obawy o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo ich mienia na terenie ogrodu. Teren ogrodu jest dla nas wszystkich drugim domem gdzie większość z nas spędza większość swojego czasu szczególnie w okresie wiosenno –  letnim. Nasi działkowcy podzielili się uwagami i spostrzeżeniami z policjantami. Działkowcy zwrócili się do funkcjonariuszy o pomoc w tej materii i monitorowanie zachowań nowych lokatorów mieszkań socjalnych. Wypracowano też sposób rozwiązywania problemów które mogą wystąpić oraz wspólne podejmowanie w tym zakresie działań.

Fot. KMP Krosno

Ze swej strony Zarząd Stowarzyszenia Działkowców Ogrodu „Zacisze” w Krośnie składa podziękowanie kierownictwu Komendy Miejskiej Policji w Krośnie za zorganizowanie spotkania i mamy głębokie przekonanie że takie spotkania będą realizowane częściej z obopólną korzyścią.

Więcej zdjęć można zobaczyć w zakładce “GALERIA”

Smutne to ale prawdziwe.

Na posiedzeniu Zarządu w dniu 20.05.2017 r. uchwałą nr 13 powołano Komitet Organizacyjny do zorganizowania „Dnia dziecka” na terenie ogrodu w dniu 3 czerwca. Jednocześnie przeznaczono określoną pulę pieniężną na wydatki związane z organizacją imprezy. Jednym z członków komitetu została Pani sekretarz zarządu. Rozwieszono informacje w tym temacie oraz napisano na stronie stowarzyszenia oraz stronie na faceboku, a warunkiem organizacji było zebranie minimum 20 dzieci . Zaprosiliśmy do współpracy młode energiczne i pracowite młode mamy o pomoc Pani sekretarz przy organizacji imprezy. Do dnia dzisiejszego zgłoszono raptem 14 dzieci. Dwie młode mamy jak oświadczyły to pomogłyby przy organizacji ale na tym oświadczeniu się skończyło. Proszę Państwa czy tak powinna wyglądać organizacja imprezy? Nie wiem co na ten temat sądzić ale taką organizację imprezy gdzie się liczy że wszystko załatwi Pani sekretarz a młode mamusie oddadzą dzieci aby w tym czasie mieć spokój nie można nazwać inaczej jak wstyd i hańba. Apeluję do was młode mamy czy nasza Pani sekretarz osoba po 70-tce ma zabawiać wasze pociechy dokonać zakupów  na imprezę a później przebrać się za Pipi lub Smerfetkę aby zabawiać dzieci. Jeżeli tak myślicie to jesteście w błędzie. W ubiegłym roku Pani Sekretarz sama zrobiła dzień dziecka i chwała jej za to ale dalej tak nie będzie. W przyszłym roku jeżeli chcecie zorganizować imprezę proszę zgłosić taką inicjatywę samodzielnie Zarządowi. Zarząd przydzieli zawnioskowaną kwotę i do dzieła. To od Was zależy inicjatywa aby coś dzieciom zorganizować. Jeżeli nie wiecie jak się takie imprezy organizuje to zapytajcie panie z Kół Gospodyń Wiejskich okolicznych miejscowości to was nauczą. Jeżeli sobie myślicie dalej że wasze dzieci zabawiać będzie prezes przebrany za Gargamela, sekretarz przebrany za Smerfetkę a gospodarz za Klakiera to jesteście w błędzie. Zarząd jest w stanie pomóc dając wędkę ale ryby kochane młode mamusie dla swoich dzieci łapcie same.

Zdjęcie z internetu

Taka jest prawda i tutaj cytuję tytuł wpisu „ Smutne to ale prawdziwe”.

Najlepsze życzenia

Miło nam poinformować że w dniu 30 maja 2017 r. w USC w Krośnie Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki wręczył medale „ Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP działkowcom z naszego Ogrodu

Państwu Stefanii i Edwardowi Świątek z działki nr 56

Zarząd Stowarzyszenia przyłącza się z życzeniami dla szanownych jubilatów i życzy dalszych wspaniałych lat w zdrowiu i zgodzie małżeńskiej.

http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci/art5947,zlote-gody-31-par-z-krosna-swietowalo-jubileusz-50-lat-malzenstwa.html