Przerwa

Szanowni Państwo. W związku z moim pobytem w szpitalu nie będę mógł przez kilka dni sprawować swojej funkcji. Niemniej mamy innych redaktorów strony i liczymy na zaangażowanie. Pozdrawiam wszystkich.

Administrator

W maju ma być ciepło

Szanowni Państwo. Pogoda nas nie rozpieszcza ale jeszcze nie jest najgorzej. Szkoda tylko z niektóre „ciepłolubne” kwiaty i krzewy trochę nam przymroziło. Ale tak już bywa w kwietniu. Trzeba żyć tylko nadzieją że będzie lepiej i sezon działkowy będzie można oficjalnie rozpocząć. Myślę, że niedługo się pogoda poprawi na przekór poniższemu z portalu Te Myśli. pl.

W maju ma być cieplej – i już

Co planujemy?

W chwili obecnej czekamy oficjalnie na oferty związane z propozycjami cenowymi na wymianę skrzynek zasilających działki w energię elektryczną w których zostaną zamontowane nowe liczniki energii elektrycznej. Tym sposobem będzie można odczytać ilość zużytej energii o każdej porze dnia bez obecności właściciela działki. W ten sposób unikniemy braku odczytów przez kilka kolejnych lat jak było do tej pory bo nie można było zastać działkowca. Jak wyglądają obecnie skrzynki zasilające a jakie będą można zobaczyć na poniższych zdjęciach. (c.d.n.)

Tak wyglądają obecnie skrzynki.

Tak wyglądają obecnie skrzynki.

A takie są w planach.

A takie są w planach.

Wesołych świat

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja wszystkim działkowcom

Życzy Zarząd SDO „ZACISZE”

Co już zrobiono

Pisałem już o zmianie wizerunku naszego ogrodu przez nowych działkowiczów ale to nie wszystko. Co się już zmieniło w naszym ogrodzie postaram się Państwu w kilku zdaniach przybliżyć.

Pierwszą inwestycją jaką podjęliśmy była wymiana poszycia dachowego na świetlicy ogrodowej zmieniając starą rdzewiejącą blachę na nową a od środka sufit pokryto panelami PCV. Dokonano również wymiany więźby dachowej gdyż stara była zbutwiała a korniki dokończyły dzieła.  W tej chwili już nie ma obawy że padający deszcz zaleje nam świetlicę (koszt inwestycji to 11104,91 zł).  Wyczyszczono zamulone studnie i wymienione zostały obie pompy głębinowe na nowe (koszt inwestycji 7861,14 zł). Zmieniono również sterowanie pompami z ręcznego na automatyczne montując nową tablicę sterowniczą (wpis 27.03.2017 r.). Przy współpracy z UM Krosno oznaczono na nowo parking przed bramą wjazdową wydzielając miejsca dla osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku dokonano załatania dziur na drodze dojazdowej do ogrodu. Zwrócono się z pismem do Prezydenta Miasta Krosna o położenie nowej nakładki asfaltowej od ul. Białobrzeskiej do bramy wjazdowej. Wniosek nasz został przekazany do konsultacji Rady Dzielnicy Białobrzegi i otrzymał pozytywną opinię. Oczekujemy na decyzję Urzędu Miasta Krosna. (c.d.n.)

Dach przed remontem

Dach po remoncie

Sufit przed remontem

W czasie remontu

Po remoncie