Archiwum kategorii: Zwierzęta

Dotyczy podrzucanych na działki zwierząt domowych oraz dzikich kotów.

PRIMA APRILIS

Szanowni Państwo.

Faktem jest że w Krośnie płoszy się ptaki z wykorzystaniem sokolnika ale na szczęście nie przylatują na teren naszego ogrodu więc nie ma potrzeby ich płoszenia. Ale zawsze co roku jest 1 kwietnia czyli „PRIMA APRILIS”. Jeżeli ktoś zgodnie z zaleceniem nie był na działce to niech nie żałuje bo było mokro i wietrznie ale od dzisiaj pogoda ma być typowo działkowa.

Trudny problem?

Po raz drugi na terenie Krosna prowadzona jest akcja płoszenia gawronów ze starego cmentarza i osiedla przy ul. Żwirki i Wigury. Ptaki płoszone są przy użyciu wyszkolonych ptaków drapieżnych. Jaki jest efekt każdy widzi na własne oczy. Ptaki przeniosły się w inne rejony miasta na osiedle Markiewicza oraz na teren ogrodów działkowych w Krośnie. Ponieważ problem ten pojawił się na terenie naszego ogrodu a wykorzystanie w tym celu sokolnika z ptakiem drapieżnym jest kosztowne na prośbę Zarządu przy współpracy z Urzędem Miasta Krosna w dniu dzisiejszym wykorzystując fakt Świąt Wielkanocnych od godziny 6.00 do 12.00 na terenie naszego ogrodu kilku przeszkolonych pirotechników przy użyciu petard hukowych udzieli nam pomocy. Celem jaki chcemy osiągnąć będzie przepłoszenie niechcianych ptaków. W tym celu pirotechnicy przy pomocy petard hukowych będą płoszyli intruzów z naszego ogrodu. Jaki będzie efekt w tej chwili trudno przewidzieć ale na pewno nie chcielibyśmy aby nasz ogród wyglądał jak na poniższych zdjęciach. Prosimy działkowców którzy nie znoszą hałasu aby w podanym czasie nie przebywali na terenie ogrodu. O wynikach akcji powiadomimy wkrótce.

Sarna na działkach

Szanowni państwo.

W dniu wczorajszym gospodarz ogrodu poinformował, że na terenie działek przebywa sarna. W dniu dzisiejszym podobna informację przekazał jeden z działkowiczów e-mailem. Poinformował też że sarna na niektórych działkach dokonała uszkodzeń posadzonych upraw. Pytanie skąd się wzięła sarna? Odpowiedź jest tylko jedna. Dostała się przez otwarte ogrodzenie ( brama lub furtka). Sarna nie przeskoczyła ogrodzenia lecz mogła się dostać tylko przez niezamkniętą bramę lub furtkę. Ko jest temu winien? My sami ponieważ nie zamykamy bramy i furtek. Pomyśleć by teraz trzeba było jak ją wypłoszyć a to nie jest sprawa łatwa przykład lotniska w Krośnie. Na prima aprilis pisałem o dzikach jako żart ale czy można taki scenariusz wykluczyć – raczej nie. Trzeba tylko pilnować aby furtki były pozamykane. Jest to tylko prawdopodobnie jedna sarna ale co będzie gdy dostanie się stado saren lub jeszcze gorzej dzików. W ubiegłym roku był podobny przypadek. Mając powyższe na uwadze Zarząd rozważy możliwość pozamykania furtek w ogrodzeniu. Czy chcemy aby jedyne możliwe wejście na teren ogrodu było przez bramę główną? Proszę o opinie.

Szczęśliwy finał

Szanowne koleżanki i koledzy działkowicze. Pisałem już o podrzuconych na nasz ogród zwierzętach. Informuję że nasze ”  przedświąteczne prezenty” dzięki bardzo dużej życzliwości i pomocy Pań z OTOZ “Animals” Krosno znalazły schronienie. Jaki los czeka te zwierzęta sam nie wiem. Oby trafiły w jak najlepsze ręce a na pewno będą nowym “Panom” bardzo wdzięczne. Wszystkim zainteresowanym ich dalszych losem polecam link do przytulista w Krośnie -Turaszówce

                        https://www.facebook.com/adopcjekrosno/?fref=ts

A teraz kilka zdjęć naszych gości z nowych miejsc. Czy można być tak niedobrym dla zwierząt? Pytanie pozostawiam dla Państwa.

Czy tak dalej musi być?

Szanowne koleżanki i koledzy działkowicze. Dokładnie 23 listopada napisałem o podrzuconej na działki suni. Sunia obecnie przebywa w przytulisku w Turaszówce i czeka na adopcję. I co? ……..  W dniu dzisiejszym przez jedną koleżankę zostałem powiadomiony że ktoś na naszych działkach zostawił nam kolejny prezent świąteczny. Nie wierzyłem i osobiście pojechałem sprawdzić. Przy bramie znalazłem skulonego młodego pieska. Pies był mokry ponieważ padał deszcz i był bardzo wyziębiony. Po jego zachowaniu można było wywnioskować że jego “pan” wywiózł go i porzucił. Piesek ten jest bardzo energiczny i bardzo ładny. O zadarzeniu poinformowałem Straż Miejską ale funkcjonariusze nie mieli czasu aby przyjechać. Poinformowałem Stowarzyszenie “Animals” Krosno i zostałem poinformowany żeby poinformować w dniu jutrzejszym Urząd Miejski w Krośnie co osobiście uczynię.

Szanowni Państwo ewidentnie widać że ktoś z naszego Ogrodu robi sobie Schronisko. Wcześniej podrzucony kot, później sunia a obecnie ten młody psiak. Jakby tego było mało to systematycznie w pobliżu parkingu podrzucane są śmieci luzem jak też i zapakowane w worki. Pomyślmy co z tymi fantami mamy zrobić może ktoś ma jakieś pomysły – oczekujemy propozycji. A na koniec zdjęcia “naszego prezentu”.

Może ktoś z Koleżanek i Kolegów rozpoznaje tego sympatycznego pieska?DSC_1910 - KopiaDSC_1913 - KopiaDSC_1930 - KopiaDSC_1917 - Kopia